O mnie…
![]() |
Jestem absolwentką geografii i administracji, od wielu lat związana pracuję jako nauczyciel akademicki. W 2010 roku na Uniwersytecie Gdańskim uzyskałam stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie nauk o Ziemi. Praca naukowa i dydaktyczna pozwoliła mi połączyć rzetelną wiedzę akademicką z praktycznym spojrzeniem na przestrzeń, środowisko i procesy zachodzące w świecie. Moja pasja do odkrywania świata zaczęła się od wędrówek po różnych regionach Polski i stopniowo przerodziła się w liczne wyprawy zagraniczne. Szczególne miejsce w moich zainteresowaniach zajmują góry — zarówno te bliskie, jak Sudety i Tatry, jak i bardziej odległe pasma: Alpy czy Andy. Ciekawość świata i potrzeba dzielenia się wiedzą zaowocowały zdobyciem licznych uprawnień turystycznych, w tym: przewodnika miejskiego, górskiego i terenowego, pilota wycieczek oraz instruktora przewodnictwa. Podróże traktuję nie tylko jako sposób poznawania nowych miejsc, ale również jako źródło inspiracji, refleksji i nieustannej nauki. |
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony.
Aneta Marek

„Chodzenie po górach to ciemność i szczęście,
dialog człowieka z przyrodą i poznanie siebie,
tajemnicze i pełne pasji zmaganie z naturą
i bezstresowy wysiłek i przyjaźń oraz piękno
zachodów słońca, uczucie zbratania
z gwiazdami, przeżywanego nocą i jutrzenki
przywracającej życie”.
Gaston Rebuffat





