O mnie…

O mnie…

Jestem absolwentką geografii i administracji, od wielu lat związana pracuję jako nauczyciel akademicki. W 2010 roku na Uniwersytecie Gdańskim uzyskałam stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie nauk o Ziemi. Praca naukowa i dydaktyczna pozwoliła mi połączyć rzetelną wiedzę akademicką z praktycznym spojrzeniem na przestrzeń, środowisko i procesy zachodzące w świecie.

Moja pasja do odkrywania świata zaczęła się od wędrówek po różnych regionach Polski i stopniowo przerodziła się w liczne wyprawy zagraniczne. Szczególne miejsce w moich zainteresowaniach zajmują góry — zarówno te bliskie, jak Sudety i Tatry,  jak i bardziej odległe pasma: Alpy czy Andy.

Ciekawość świata i potrzeba dzielenia się wiedzą zaowocowały zdobyciem licznych uprawnień turystycznych, w tym: przewodnika miejskiego, górskiego i terenowego, pilota wycieczek oraz instruktora przewodnictwa. Podróże traktuję nie tylko jako sposób poznawania nowych miejsc, ale również jako źródło inspiracji, refleksji i nieustannej nauki.

 

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony.

                                                            Aneta Marek

 

„Chodzenie po górach to ciemność i szczęście,

dialog człowieka z przyrodą i poznanie siebie,

tajemnicze i pełne pasji zmaganie z naturą

i bezstresowy wysiłek i przyjaźń oraz piękno

zachodów słońca, uczucie zbratania

z gwiazdami, przeżywanego nocą i jutrzenki

przywracającej życie”.

                          Gaston Rebuffat